Buz İle Gelen Güzellik

Buz İle Gelen Güzellik

Buzu sadece içecekleri soğutmak için kullananlardan mısınız? O halde yaklaşın şöyle! Buzun içinde neler saklı, o minik buz küpleri nasıl birer şifacı? İnanamayacaksınız!


Sadece su ve buz kalıbı sayesinde hazırlayabileceğiniz, dondurduktan sonra ise o minik buz küplerinin nasıl birer şifacı olduğuna inanamayacaksınız. Cildi gençleştirmesinden tutun da, cildin sıkılaşması ve daha fazlasını yapabildiğini öğrendiğinizde ise “ah keşke daha evvel bilseydim” diyeceğinize eminiz. O halde aramızdaki buzları eritmek için harika bir içerik hazırladık. Buzun mucizelerine birlikte göz atalım…

Gençlik İksiri

Buz, 1500’lü yıllarda Fransız Kralı II. Henry'nin gözdesi Diane de Poitiers'in göz alıcı güzelliğinin sırlarından biri olarak bilinir. Kralın gözdesi Poitiers kraldan tam 20 yaş büyüktür ancak buz sayesinde genç görünmeyi başarmıştır.

Buz cilt metabolizmasını ve kan akışını hızlandırır. Kısa vadede cildin esnekliğini artırır. Cildi pürüzsüzleştirir ve yaşlanmanın etkilerini azaltarak, cilde doğal bir parlaklık kazandırır.Göz Altı Halkalarına Elveda!

Şayet sizin de göz altı torbası ve koyu göz altı halkalarınız varsa çözüm artık elinizin altında. Buzu temiz bir tülbente sarıp, göz altlarınızda bekletin. Bu işlemi birer dakika ara ile 4-5 dkez tekrarlayın. Daha sonra canlı bakışların keyfini sürün.

Geniş Gözenekler mi? O da ne?

Hemen her insanın baş belasıdır geniş gözenek sorunu. Hatta sanki biz onları küçültmek için uğraştıkça daha da büyüyorlar! Ama artık çözümü basit. Günde sadece 5 dakikanızı ayırarak gözenekleri küçültmek mümkün. Nasıl mı? Hemen cevap verelim: bir buz küpünü yüz bölgenizde 15-20 saniye bekleterek. Evet, yanlış okumadınız! Bu işlemi hergün düzenli olarak yaptığınız takdirde gözeneklerinizin küçüldüğünü göreceksiniz.Buz: Yerçekimine Karşı!

Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayacağınız 3 dakikalık buz masajı ile sıkı cildin keyfini çıkartmanız mümkün :) 

Işıl Işıl Bir Cilt

Cildinizin parlak ve ışıltılı gözükmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey 5-6 dakika boyunca buz masajı yapmaktır. Saniyeler içinde cildinizin parladığına şahit olacaksınız.

Şifalı günler dileriz...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl