Dikkat! Su İçemiyorum Diyorsanız...

Dikkat! Su İçemiyorum Diyorsanız...

“Bugün su içmeyi unuttum!” ya da “Ben su içemiyorum!” cümleleri tanıdık geliyor mu? O halde çözüm için yazımıza buyurun ve su içen sağlıklı kişilerden biri olun…


İnsan vücudunun yaklaşık %75’i sudur. Su vücutta taşıyıcı görev üstlenir, vücut sıcaklığının düzenlemesinde rol alır, hücrelere besin ve oksijen taşır, böbrekler aracılığı ile zararlı maddeleri arındırarak, toksinleri uzaklaştırır, sindirime yardımcıdır, metabolizmayı hızlandırır. dolaşım sisteminin yardımcısıdır,. Su içmek tokluk hissi sağlar, daha fazla kalori almanızı önler. Suyu terle, solunumla, boşaltımla, dışkılama ile kaybediyoruz. Günde mutlaka 2-2,5 litre yani 8-10 bardak su tüketmemiz gerekir. Muhteşem faydalarını da öğrendiğimize göre ne yapıyoruz; kalkın mutfağa gidiyor ve su içiyoruz…

Her Sabah Kalktığınızda İlk İşiniz Su İçmek Olmalı

Bunun içinde sabah uyanma alarmınızdan 2 dakika sonrasına yeni bir alarm kurmalısınız. Konusu tabi ki “Su iç” olsun. 


“Sade İçemem Aromalı Olsun”cular Burada mı?

Sade içemiyorum diyorsanız suyunuzu limon, elma, salatalık dilimi, nane veya çubuk tarçınla da aromalı bir şekilde tüketebilirsiniz. Uzmanlar sadece aromalı su içiyor olmanın herhangi bir zararı olmadığı konusunda hemfikirler. İçiniz rahat olsun… Ancak tabi ki suyun içine konulan sebze/meyvenin çok iyi yıkanması ve şekerli, asidik ya da hazır renklendirilmiş tozların eklenmemesi şartı ile.


Su İçiyoruz Erken Yaşlanmıyoruz!

Özellikle kadınlar için çok mühim bir konu. Öyle ki sadece bu durum için su tüketenler bile varmış! Siz tabi ki onlardan biri değilsiniz, sağlık için su içiyorsunuz ama erken yaşlanmamakta bonusu tabi :) Sağlıklı, gergin ve parlak bir cildin gereksinimi olan su özellikle kilo verirken yüzün çökmemesi, kırışmaması, cildin sarkmaması ve nemli bir cilt yüzeyine sahip olmak için de olmazsa olmazlardan.


Post-it Ne Güne Duruyor?

Çalışma ortamınızda bilgisayarınıza, masanıza bu renkli minik yapışkanlı kağıtlara “su iç” yazıp asabilirsiniz.


Renkli Pipetler, Şık Sürahi ve Bardaklar…

Su içmeyi alışkanlık haline getirene kadar biraz yorulabilirsiniz. Ama olacak biliyorsunuz. Kendinize bu dönemde su içmek için güzel bardaklar, nefis şıklıkta bir sürahi alabilirsiniz. Ya da rengarenk pipetlerle su içmeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz.


Artık su içmeyi alışkanlık haline getireceğimizi garantilediğimize göre bir hatırlatma yapmakta fayda var. Çok kısa süre içerisinde 2-2,5 litre su tüketmek vücudumuza zarar verebilir. Bunun için güne yayarak suyu tüketmemiz gerekmektedir.

Şifalı günler dileriz…

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl