Geçmişten Günümüze En Havalı Sevgililer Günü Kampanyaları

Geçmişten Günümüze En Havalı Sevgililer Günü Kampanyaları

2019’un Sevgililer Günü’ne sadece günler kaldı. Enteresan kampanyalar olur mu bilinmez ama sizler için geçmiştekileri derledik. Keyifli okumalar…


Özellikle yalnız olanlar veya bu günün kutlanmasını gereksiz bulanlar yazımız sayesinde oldukça eğlenecek eminiz. Aman yanlış anlaşılma olmasın! Bugünü özel bulanlar ve gerçekten 14 Şubat’ı hakkı ile yaşayacak olanlara sözümüz yok. Gün sevgi günü... Sadece herşeyin fazlası zarar diyor ve sizi geçmişten günümüze en ilginç Sevgililer Günü kampanyaları ile başbaşa bırakıyoruz.

Ücretsiz Boşanma Yarışması

Evet yanlış duymadınız! Sevgililer Günü’nde boşanma davası… Avukat Walter Bentley son birkaç senedir, boşanma davası için avukat ücreti ödemeye gücü olmayanların boşanmalarını ücretsiz gerçekleştiriyor. Boşanmak isteyen çift sayısı öyle çokmuş ki, inanamazsınız.

Bu yarışmanın belli başlı kuralları var tabii… Mesela çiftler ya da çiftlerden bir taraf o güne dek yaşadıklarını kağıda döküp, boşanmak istemesinin sebeplerini bir bir sıralıyormuş. Ve bugüne kadar neden boşanamadıklarını da ayrıntılı bir şekilde yazdıktan sonra avukata teslim ediyorlarmış. Avukat Bentley ise bu başvuruların arasından en zor durumda olan çiftin davasını alıyormuş.Bu Kampanya Bir Başka Dostum!

"Sevgiline özel bir hediye al, onun için bir hamam böceği sahiplen ve ona onun ismini ver" dedi ve devam etti “Çiçekler solar, Çikolatalar erir, Hamam böcekleriyse sonsuzdur."

Bu kampanya haberi ile sevdikleri adına hamam böceği sahiplenmek isteyenler 10 Dolar bağışta bulunuyorlardı. Ve sahiplendikleri hamam böceğine hediye ettikleri kişinin adı veriliyordu. Aynı zamanda hediye edilen kişiye konuyla ilgili bir de sertifika postalanıyor ve artık kendisiyle aynı adı taşıyan bir hamam böceği olduğu bildiriliyordu. Bu kampanya ile birçok hamam böceği sahiplenildi. Ve hayvanların bakımında kullanılmak üzere hayvanat bahçesi önemli miktarda bağış toplamış oldu.

İkinci Yemeği Bedava Almak İstersen Eğer Öpücük Vermen Yeterli

Meksika yemekleri ile ünlü restoran zinciri Qdoba, 14 Şubat’ta şöyle bir sloganla yola çıktı: “Kupona gerek yok, dudakların yeter” 

Sevgililer Günü’nde bir yemek aldıktan sonra ikinci yemeği bedava almak isteyenlerin yapması gereken aslında çok basitti. Sevgililerini, eşlerini, annelerini, kardeşlerini ya da yemek sırasında tam da arkalarında duran tanımadıkları kişiyi öpmeleriydi. Bu sevgi dolu öpücük ödeme kabul ediliyor ve ikinci yemeğe para almıyorlardı. Sosyal medya üzerinden de gönderilen öpücük fotoğrafları geçerliydi. En güzel yanı ise bu ünlü restoran zinciri, 14 Şubat boyunca gönderilen öpücük fotoğraflarının her biri için 15 Şubat'ta dünyada hiçbir çocuğun aç kalmaması için çalışmalar yapan bir hayır kurumuna 1 dolar bağış yapıyordu.Sizce “AŞK” Karın Doyurur mu?

Ünlü fast food zinciri KFC, yurdumuzda ilginç bir kampanya düzenlemişti. "Aşk karın doyurmuyor" sloganıyla yola çıktıkları bu kampanya ile de hakikaten oldukça eğlenceli bir işe imza atmışlardı. Bu kampanyaya katılmak için gereken şey, çiftlerin Facebook sayfalarındaki ilişki durumunu en az bir hafta boyunca "İlişkisi yok" şeklinde değiştirmesi idi. Bunu başarabilenlere nefis tavuk parçalarıyla dolu “Mini Bucket” hediye ediliyordu. Sevgilisini seçip, ilişki durumunu değiştirmeyenler ise şu mesajla karşılaşıyordu: “Gün gelecek yine bizi arayacaksın…” :)

Yalnızları da Unutmamışlar

Amerika'nın ünlü restoran zincirlerinden Hooters, Sevgililer Günü'nde eski sevgilisinin fotoğrafını getirip yırtanlara bedava tavuk kanatları veriyordu. Hatta restorana gelemeyenler de bu kampanyadan yararlanabiliyordu. İnternet üzerinden sipariş verirken “online öğütücü”lerinde eski sevgilisinin fotoğrafını öğütenlere de bir paket tavuk kanat yıolluyorlardı.

Sloganları da oldukça güzel: "Kırılmış kalbinizi onarın. Adını bile anmak istemediğiniz o malum kişinin kalan fotoğraflarından birkaç basit soruyla kurtulun. Cevaplarınız size en tatmin edici sonucunu versin ve iyileşme süreciniz başlasın!"Böyle keyifli bir yazıdan sonra, herkesin “Sevgililer Günü”nü kutlarız...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl