Karadut Suyu Mucizesi

Karadut Suyu Mucizesi

Renginin, kokusunun ve içiminin güzelliğini biliyoruz. İçeriğinde sakladığı güzellikleri de yeni yeni öğreniyoruz. Bu mucizevi sıvıya dair herşeyi yazdık. Buyursunlar…


Renginden mi lezzetinden midir bilinmez karadut suyu denildiğinde herkeste bir akan sular durur. Karadut suyu içerdiği yüksek vitamin ve mineraller sayesinde sağlığımıza olumlu etkiler sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda da birçok olası sorunun kolay bir şekilde ortadan kalkmasını sağlıyor.

Karadut suyu bol miktarda C, E ve K vitaminleri ile yüksek miktarda mineralleri de içeriğinde barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra karadut suyu bakır, demir, magnezyum, mangan, selenyum, çinko ve beta karoten açısından zengin bir besin grubu olarak bilinmektedir. En güzeli ise karadutun hemen her mevsim bulunabiliyor olması...

Halsizlik mi? O da ne?

Karadut suyu içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde güçlü bir enerji vermektedir. Uzmanlar, bir bardak karadut suyu tükettikten yaklaşık birkaç saat sonra kişideki halsizlik sorununun ortadan kalktığını vurgulamaktadır. Bir bardak karadut suyu ile gün boyu dinamik ve zinde olmak hayal değil...Bağışıklık Kahramanı… 

İçeriğinde barındırdığı güçlü antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve zararlı bileşenlere karşı koruma sağlar.

Sindirim Şikayetlerine Son!

Karadut suyunu tüketmeye başladıktan sonra sindirim sisteminizin rahatladığını hissedeceksiniz. Özellikle kabızlık probleminden dert yanan kişiler için karadut suyu bir mucize. 

Ağız Sağlığı İçin, Karadut Suyu İçin 

Hem karadutun hem de karadut yaprakları içeriğinde, ağız içi ve diş eti sağlığı için değerli maddeler barındırıyor. Bir miktar karadut veya yapraklarını bir su bardağı sıcak su ile demleyin. Demlediğiniz bu çay ile gargara yaptığınızda ağıziçi iltihaplanmalarını ve dişeti kanamalarının geçtiğini göreceksiniz.Kanı Temizler

Karadut suyunun en önemli özelliklerinden biri şüphesiz kanı temizleme özelliğidir. Ancak bu hemen bir günde olacak iş değil tabi. Düzenli olarak karadut suyu tüketilmesi halinde potasyum, bakır, demir, manganez zengini karadut, yeni kan hücrelerinin üretimi ve hasarlı kan hücrelerinin yenilenmesi konusunda bünyeye yardımcı olmaktadır.

Kanser Düşmanı Besin

Karadut suyu kanser hücrelerini daha oluşum sürecinde öldürür. Bu faydası ile birçok tıbbi ilacın yapamadığı etkiyi karadut suyu yapabilmektedir. Düzenli olarak karadut suyu tüketildiğinde, içeriğinde bulunan “ellagiç” isimli madde sayesinde kanserle mücadele eder. Ellagiç maddesi bilinen en güçlü ve en doğal kanser savaşçısı olarak bilinmektedir. Bir çeşit antioksidan olan bu madde pek çok kanser türünün vücutta oluşmasını engeller.

Diyabet Tarih Oluyor

Bilindiği üzere diyabetin düşmanı potasyum maddesidir. Potasyum kan şekerinin düşürülmesi ve dengede tutulması için hayati önem taşımaktadır. Düzenli olarak 1 çay bardağı Karadut suyu tüketildiğinde insülin salımını dengede tutmak, kan şekerinin ani dalgalanmasını önlemek mümkün. 

Not: Diyabet hastalarının günlük karadut suyu ölçümleri, doktorları tarafından ayarlanmalıdır.Sağlıklı Kemik Gelişimi 

Karadut suyu aynı zamanda kalsiyum zengini bir içecektir. Kas ve kemiklerin güçlenmesi, gelişimi için çok faydalıdır. Bu özelliği sayesinde özellikle gelişme çağındaki çocukların ve ileri yaşlardaki yetişkinlerin karadut suyu tüketmesi önerilir. 

Cildi Gençleştirir

Düzenli olarak Karadut Suyu tüketilmesi halinde cildin yaşlanması yavaşlar. Karadut suyu içeriğinde bulunan vitaminler nedeni ile cildin yenilenmesini hızlandırır. Ciltteki ölü deriler vücuttan hızlıca atılır ve yerlerine çok daha yeni hücrelerin gelmesi sağlanır. Aynı zamanda bu durum kişilerin vücudunda oluşmuş yaralarında hızlı bir şekilde iyileşmesi demektir. Karadut suyunun bu faydalarını kozmetik ürünlerin içerisine de koyuyorlar. Ancak en güzeli en doğalı diyoruz.

Şifalı günler dileriz...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir