MasterChef 2020 Yarışmacıları Hakkında Merak Edilenler

MasterChef 2020 Yarışmacıları Hakkında Merak Edilenler

MasterChef 2020 yarışmacıları kimdir, nerelidir? İşte 16 Ağustos tarihinden beri yarışan MasterChef 2020 yarışmacıları ve hayatları hakkındaki merak edilenler...


Binlerce başvurudan 16 kişiye kadar düşen MasterChef Türkiye'de 1 aydır kıran kırana bir mücadele yaşanıyor. Önce 2 takım halinde daha sonra bireysel mücadele eden yarışmacılar, MasterChef 2020 sezonunun şampiyonu olabilmek için oldukça çaba sarfediyorlar. İşte hayat hikayeleriyle MasterChef 2020 yarışmacıları...

MasterChef 2020’de final turu ilk grubunda ana kadroya giren isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın idi.

Final turunun B grubunda MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilen yarışmacıları ise; Barbaros Yoloğlu, Tanya Kilitkaya, Berk İlter, Eray Aksungur, Uğur Yılmaz Deniz, Celal Sarıgül oldu.

Final Turu ilk grubunda kazananlar

Emir Elidemir 

Emir Elidemir 1994 yılı İzmir doğumlu. MasterChef Emir 26 yaşında. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olmuş. Üniversite eğitimini Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde tamamlanmış. Florida ve Amsterdam'da stajlar yapan Emir Elidemir, bu stajlardan birisini dünyaca ünlü Michelin yıldızlı restoranında gerçekleştirmiş.

Esra Tokelli

MasterChef 2020’nin aşçı yarışmacılarından Esra Tokelli, 41 yaşında ve Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Daha önce Seda Sayan’ın sunduğu Yemekteyiz yarışmasında da yarışmış ve birinci olmuş. Çok iddialı olduğunu belirten Esra Tokelli, üzerinde MasterChef Esra Tokelli yazılı önlüğünü almak istediğini söylemişti. Yemek yapmayı çok sevdiğini, bu yüzden zamanının çoğu mutfakta geçtiğini, bu yüzden MasterChef'e katılmaya karar verdiğini belirtmişti.

Serhat Doğramacı

23 yaşında ve mesleği aşçılık. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık 9-10 senedir bu mesleğin içinde olduğunu söyledi. MasterChef'e katılması için geçen sene nişanlısı zorlamış fakat kendisi istememiş ama geçen sezonun yarışmacılarını beğenmediği için bu sezon kendisi katılmak istemiş. Serhat, MasterChef'in 2019 sezonu birincisi Cemre Uyanık'ı tanıdığını söyledi. ABD Utah'ta birlikte çalıştıklarını ancak onun çalışma şeklini beğenmediğini, Alican ve Batuhan'ı desteklediğini belirtti. Serhat Doğramacı final turunda ilk 16’ya girmeye hak kazanan ilk isim olmuştu.

Duygu Acarsoy

35 yaşında olan Duygu Acarsoy, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. özel bir üniversitede eğitmen şef olarak çalışıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılıyor. Profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi almış (İspanya ve Almanya'da ekşi mayalı ekmekler). Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut. Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş. Yumurtayla en iyi sunumu ve tekniği uygulayan Duygu 16’ya giren ikinci isim olmuştu.

Ayyüce Kamit

Ayyüce Kamit, 24 yaşında ve aslen Sakaryalı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Kamit, dört yıldır aşçılık yapmış. Çalışmayı ve insanlardan bir şeyler öğrenmeyi sevdiğini belirtmişti. Onu daha iyi, daha ileriye taşıyabileceklerini düşündüğü için MasterChef'e katılmaya karar vermiş. Rakipleri geçerek adını final turuna yazdıran MasterChef Ayyüce Kamit, ilk turda, Danilo şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'ten evet oyu almıştı. 

Furkan Yalçın 

Furkan Yalçın, 20 yaşında. Pastacı. 6 senedir bu mesleği yaptığını ve okulunu okuduğunu söylemişti. Kendini geliştirmeye ve bir şeyler öğrenmeye açık bir insan olduğunu belirten Furkan Yalçın, geçen sene de MasterChef Türkiye’ye katılmış.

Özgül Coşar

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Özgül Coşar, 36 yaşında ve gıda mühendisi. Kızının teşvikiyle yarışmaya katılan Özgül Coşar, evli ve iki çocuk sahibi. Çocukları için hazırladığı doğum gününde yemek aşkını keşfettiğini belirten yarışmacı, hızlı olması ve mutfakta koordineli çalışmasının kendisine avantaj sağlayabileceğini söylemişti. Ayrıca pastacılık ve ekmekçilik bölümünü bitirmiş.

Final Turu ikinci grubunda kazananlar

Uğur Yılmaz Deniz

Uğur Yılmaz Deniz, 26 yaşında ve aşçı. MasterChef Türkiye’de Antalya’dan katılıyor. Yarışmaya başvurmadan önce Katar Doha’da çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Uğur, ilk turda şeflerine özel tarifi olan bonfile sarma yapmıştı. Lezzet konusunda başarılı olan ancak sunum tabağının geliştirmesi gerektiği söylenen yarışmacı evet oylarını alarak üst tura yükselmişti.

Barbaros Yoloğu

Yarışmaya Bodrum’dan katılan Barbaros Yoloğu, 26 yaşında. Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapan deneyimli yarışmacı, özellikle et ürünlerinde kendisine güvense de mutfakta her konuda iyi olabileceğinin üstünü çizmişti.

 
 

Tanya Kilitkayalı

26 yaşında olan Tanya Kilitkayalı, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Kilitkayalı, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunu. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

Eray Aksungur

23 yaşındaki yarışmacı, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçışılık Bölümü'nü bitirmiş. Eray Aksungur, İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapmış, son olarak Bolu'daki bir otelde çalışmaya başlamış. Final turunun ilk yarışında son ikiye kalan Aksungur, Show TV'de yayınlanan ve Danilo Zanna'nın da jüri olduğu Lezzet Akademisi yarışmasına da katılmış.

Celal Sarıgül

Celal Sarıgül, 26 yaşında ve aşçı. Kıbrıs'ta Mutfak Sanatları okuyan Celal, yarışmaya da Kıbrıs'tan katılıyor. Oteller ve restoranlarda altı senedir aşçılık yaptığını söylemişti. MasterChef'in hayali olduğunu ve buraya kalıcı olmak için geldiğini de söylemişti. Celal Sarıgül, Cafe De Paris Soslu Bonfile yaparak çıktığı MasterChef 2020 ilk turunda üç şeften de evet oyu almayı başarmışı ve ikinci tura çıkmıştı.

Ebru Has

Aslen Bolulu olan Ebru Has, 28 yaşında. Voleybol geçmişi olan ve şu anda aşçılık yapan Ebru aynı zamanda pilates eğitmenliğini de yapmayı sürdürüyor. Balıkesir'den yarışmaya katıldı. MasterChef Ebru kanser tedavisi görmüş ve atlatmayı başarmış.

 
Kaynak: 
haberturk.com
hurriyet.com.tr 
 
Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl