9. Gün İftar Menüsü

9. Gün İftar Menüsü

En güzel iftar menüleri için fikir vermeye 9. günde devam ediyoruz! Sebze yemeği arayanlar bu menü kaçmaz! Afiyetler olsun...


En güzel iftar menüleri için fikir vermeye 9. günde devam ediyoruz! Sebze yemeği arayanlar bu menü kaçmaz! Bugünün gözdesi elbetteki kapanışı yapacağımız Osmanlı usulü Cevizli Güllaç... Peki ya başlangıç? Oldukça sağlıklı hatta adı hasta çorbası olarak da bilinen şifacı Tavuklu Tel Şehriye Çorbasıyla iftarımızı açıyor ve vitamin depoluyoruz. Çorbamızda tavuk olduğu için ana yemek olarak sebze yemeği tercih ediyoruz ve suyuna banmaya doyulmaz mantar sote tarifi veriyoruz. Sebze yemeği ile karnım doymuyor diyenler için de yanında dillere destan fırın makarna tarifimiz var. O halde Allah Kabul Etsin!

Tüm Ramazan Tarifleri İçin Tıklayın!

VİTAMİNLİ

Sağlıklı mı sağlıklı hatta adı hasta çorbası olarak da bilinen şifacı, nefis bir Tavuklu Tel Şehriye Çorbasıyla iftarımızı açıyor ve vitamin depoluyoruz. Tel şehriye sevmeyenler bu çorbayı arpa şehriye kullanarak da yapabilirsiniz.

TARİF İÇİN: Tavuklu Tel Şehriye Çorbası

SUYUNA BANA BANA

Çorbamızda beyaz et olduğu için ana yemekte sebze tercih ediyoruz ve ekmek bana bana yiyebileceğiniz nefis bir sulu yemek tarifi veriyoruz. Dilerseniz başka iftar günlerinde et yemekleri yanında da kullanabilirsiniz.

TARİF İÇİN: Mantar Sote

DİLLERE DESTAN

Sebze yemeği ile karnım doymuyor diyenlerdenseniz mantar sotenin yanında makarnanın görüp görebileceğiniz en lezzetli ve en şık hali beşamel soslu mis gibi tarifimiz var.

TARİF İÇİN: Fırın Makarna

OSMANLI USULÜ

9. Günün gözdesi elbetteki Osmanlı usulü Cevizli Güllaç. Güllaç sunumunda genellikle üzerine ceviz dökeriz. Peki içerisine ceviz koyarak yapmayı denediniz mi?

TARİF İÇİN: Cevizli Güllaç

ALLAH KABUL ETSİN...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir