Bu Besinleri Gece Yiyin!

Bu Besinleri Gece Yiyin!

Yanlış okumadınız! Bazı besinler var ki, gece yediğiniz zaman faydalarından en iyi şekilde yararlanabiliyor ve kilo almıyorsunuz! İşte o besinler...


Beslenme uzmanları akşam belli saatlerden sonra yemek yeme alışkanlığından vazgeçmemiz konusunda hemfikirler. Az sonra bildireceğimiz besinleri ise sadece geceleri tüketmememizde fayda var. 

Domates

İçi antioksidan dolu mucize nimet Domates. Kötü kolesterolü düşürür, damar duvarını genişleterek kanama eğilimlerini azaltır, cildi korur, yaşlanmayı geciktirir, vücutta sıvı tutulmasını önler, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürür, ani felç  geçirme tehlikesini önlediği bilinir. İşte bu güzel mis kokulu besin aynı zamanda kilo vermemize de yardımcı olur. Akşam yenilebilecek en güzel ve doyurucu besinlerin başında gelir.


Karpuz

İçi sadece su ve lif dolu muhteşem meyve Karpuz. Yatmadan 1 saat önce yenilen bir dilim karpuz vücudunuzda bulunan sıvıların atılması için gerekli olan mineralleri sağlar. C vitamini zengini bu meyvenin iltihaplanma ile mücadele ettiği de bilinen özellikleri arasındadır. 

Kuşkonmaz

En güçlü idrar söktürücü olarak bilinir Kuşkonmaz. Böbrekler ve boşaltım sisteminin sağlıklı ve kuvvetli olmasını sağlar. Özellikle kalp yetmezliği sebebiyle oluşan ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Böbreklerde ve safra kesesinde oluşan kumun vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kalbi güçlendirir. Yatıştırıcı ve afrodizyak etkiye sahiptir. A,B,C ve E vitaminlerinin yanı sıra çinko ve potasyum minarel zenginidir kendisi. İster yabani ister beyaz olsun farketmez korkmadan tüketebileceğiniz besinler arasındadır. Hazır yeri gelmişken nefis Kuşkonmaz Salatası tarifimizi bayılarak ve korkmadan yiyebilirsiniz.


Zeytinyağı

Soğuk sıkım naturel zeytinyağlarında bulunan yağ asitleri, özellikle karın bölgesine yerleşen parçalanması zor yağların yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Gece yatmadan evvel içeceğiniz bir yemek kaşığı zeytinyağı ile vücudunuzda ki yağların erimesine yardımcı olabileceksiniz. Muhteşem değil mi? 


Enginar

Enginar ve yapraklarında bulunan cynarin maddesi sayesinde karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, alkol ve yağın vücuttan atılımını sağlar. Vücuttaki kolesterol ve amonyak miktarını azaltır. Afrodizyak etkisi ile cinsel gücü artırıcı, ateş düşürücü, idrar arttırıcı, vücudu kuvvetlendirici ve iştah açıcıdır. Karaciğerin dostu bu besin sayesinde gece boyunca detoks etkisi sağlanmış olacaktır.


 
Şifalı günler dileriz…

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir