Burçların Kadınları; Zeki, Güçlü Ve Dahası...

Burçların Kadınları; Zeki, Güçlü Ve Dahası...

Dünya Kadınlar Günü’nde biz kadınları yakından tanımaya var mısınız? Bakalım burçları bize neler fısıldıyor? İşte burcuna göre kadınların özellikleri...


Her biri çok değerli olan varlıklardır onlar. Kim ne derse desin yeri geldiğinde her kadın kendi ayaklarının üzerinde durabilir. Sevdikleri için herşeyi göze alabilir ve sizi oldukça şaşırtabilir. Üstelik sadece bu kadar da değil… 

İşte hem vefakar, hem de cefakar kadınlarımızın burçlarına göre özelliklerini yazalım, yakından tanıyalım istedik. Buyursunlar…

KOÇ KADINI (21 Mart - 20 Nisan)

Daima kendi yolunu kendi çizmek ister Koç Kadını. Bağımsız ve başına buyruk kadınlardır onlar. Amaçları doğrultusunda ilerler ve asla pes etmezler. Onun felsefesi “kendi başının çaresine kendin bak” tır. Liderliği elden bırakmak istemezler konu aşk dahi olsa. Hırslı, azimli aynı oranda da iyimser ve sevecen olabilen nadir kişilerdendir. Çok cömerttir, parasını, zamanını, ilgisini sorunsuz paylaşır ama konu sevdiğini paylaşmak olunca çok cimridirler. Enerjileri yüksektir, konuşkandır tabi duvarlarını aşabilirseniz! O görünmez duvarları aşana kadar size kolay kolay güvenmezler. Bazen çabucak sinirlenseler de gönüllerini almak kolaydır.

BOĞA KADINI (21 Nisan - 21 Mayıs)

Karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmada Boğa Kadını gibisi yoktur. Hem soğukkanlı hem de oldukça sakindirler. Tüm zorlukları göğüsleyebilir ve kimseden de bir beklentiye girmezler. Sabırlı, açıksözlü, dürüst kişilerdir. Hatta birçok erkeğe göre cesur ve merttirler. Sevmediklerine ilgisiz ve soğuk, dostlarına ise sıcak, samimi ve içtendirler. Dayanıklı insanlardır, zayıflığa tahammülleri yoktur. Çalışkan ve üretken kadınlardır.İKİZLER KADINI (22 Mayıs - 22 Haziran)

Keskin zekaları ilk göze çarpan özelliklerindendir. İletişimleri kuvvetlidir. Bu nedenle de hemen her ortama kolayca uyum sağlarlar ve herkesle arkadaş olabilirler. Zihinleri üretmeden duramaz. Her daim bir proje, plan veya fikir duyabilirsiniz. Sabit bir yerde durmaları imkansızdır. Hayat dolu, neşeli, şen şakrak, esprili bir kadındır. Kendini bir insana adaması gerçekten zordur.

YENGEÇ KADINI (23 Haziran - 22 Temmuz)

Ah anaç kadın Yengeç. Çocuklara olan düşkünlükleri sadece kendinden olanlara değildir üstelik. Etrafındaki her masuma anaçtır o. Küçücük şeylerden mutlu olmayı başaran kadınlardandır. Zaman zaman fazla endişeli, korumacı ve duygusal olabilirler. Hayal dünyası oldukça geniş, utangaç kadınlardır onlar. İyi aşçılardır. Ama o kadar alçakgönüllüdür ki iyi yemek yapamadığını düşünür. Onlara cimri diyemeyiz ama savurgan da değildirler. Biriktirmeyi ve daha doğrusu güvende olmayı severler.

ASLAN KADINI (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Fiziksel görüntülerine oldukça önem veren kadınlar Aslan’lar. Enerjileri daima yüksektir. Cömert, sempatik, zarif, güzel, akıllı ve tuhaf bir popülerlik sahibidirler. Sessiz sakin olamazlar. Gururlu ve kibirli olduklarını vurgulamaktan da geri duramazlar. Eve kapanmak onlara göre değildir, bu durum onları bunalıma sokar. Bir diğer bunalım sebepleri de parasız kalmaktır. Pahalı ancak kusursuz bir zevke sahiptirler.

BAŞAK KADINI (23 Ağustos - 22 Eylül)

Sistematik bir beyne sahip kadınlardır Başak’lar. Sürekli plan yaparlar. Düzenli olmak onlar için olmazsa olmazdır. Düzenlerinin bozulmasından nefret ederler. Pratik ve romantik kadınlardır aynı zamanda. Oldukça titizlerdir, temiz, düzenli, disiplinli ve dakiktirler. Sakin bir yapıları vardır, öfkeli durumlar sergilemez. İkiyüzlülükten nefret eder, bunu da dile getirmekten hiç çekinmezler. Zekası ve zevki ona iyi bir sezgi gücü kazandırır. Duygusal yapısını daima kontrol altında tutar ama kalpsiz de değildirler.TERAZİ KADINI (23 Eylül - 22 Ekim)

Pratik zekaları ile tanınan Terazi Kadınlarının daima stratejileri bulunur. Çok güzel, kibar, narin sesli ve mis gibi kokan hoş varlıktır o. Hayatı boyunca doğru ve dengeli kararlar vermeye çalışır. Teraziyle tartışmaktan kaçarsanız onun kendi kendi ile tartıştığına şahit olabilirsiniz. Sevecen ve çok duygusaldır. Konuşmayı sever aynı zamanda da iyi bir dinleyicidir. Onların etrafında olmak bir ayrıcalık ve konfor sebebidir.

AKREP KADINI (23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep kadınlarının gizemli doğaları insanları kendine çeken en önemli özelliklerindendir. Yaratıcı düşünme biçimine sahip olup, yeniliklere aşıktırlar. Prestije paradan daha fazla önem verirler. Yetkinin kendisinde olmasından çok hoşlanır, hatta bunun için taviz dahi verebilirler. Adalet duygusu en az intikam duygusu kadar kuvvetlidir. Azimli ve kararlı kadınlardır. Arkadaşlıklarında seçicidir, basit ve değersiz muhabbetler yapıp vakit öldürmezler.

YAY KADINI (22 Kasım - 21 Aralık)

Dinamik ve hareketli kadınlardır. Daima aktiftirler ve yeni bir aktivite için enerjileri hep vardır. Duyguları çok yoğun olan Yay kadınları duygularını göstermek yerine içinde yaşamayı tercih eder. Hayal kurmayı severler. Açıksözlüdürler, nerede olurlarsa olsunlar gerçeği söylemekten asla çekinmezler. Neşeli, kalbi güven dolu, zeki ve mantıklı biridir. Paraya değer vermez, savurgandırlar. Dürüstlük onlar için çok önemlidir. Onu anlatan üç kelime ise sadakat, güven ve sevgidir. OĞLAK KADINI (22 Aralık - 21 Ocak)

Aşırı derecede çalışkan, üretken ve aktiftirler. İnsan ilişkileri kuvvetlidir. Lider özelliği güçlü yanıdır. İnatçı, müşfik, nazik, mütevazı Oğlak Kadınının amacı saygı, güven ve mevkiidir. Ün sahibi olmak ister. Çok cazibeli ve güzel olmalarına rağmen bu konuda kendilerine güvenleri yok denecek kadar azdır. Geleneklere bağlı, terbiyeli, zarif, ılımlı ve duygusal insanlardır. Mali konularda cimri değildir ama elibolda sayılmazlar.

KOVA KADINI (22 Ocak - 19 Şubat)

Her fikre açıktırlar. Zıtlıkları öğrenmeyi ve zıtlıklardan beslenmeyi severler. Zarif ve zekidirler. Herkese ve her ortama hemen uyum sağlarlar. Çekingen ve çekici tavırları vardır. Sezgileri kuvvetlidir. Kıskançtırlar, sevdiklerini sahiplenirler. Konuşmayı sever, insanların öyküsünü dinlemeye bayılırlar. Duygularını açıkça ifade edemezler, anlamanız gerekir.

BALIK KADINI (20 Şubat - 20 Mart)

Bilgeliğin kadınları Balık’lar. Kırgınlıklarını çabucak unutur, kızdıkları kişileri hemen affederler. Özgürlüğüne düşkün tam bir doğa aşığıdır. Çoğu zaman anlaşılması zordur.  Bazen çekingen ve utangaç yapısını örtmek için soğuk ve ukalaca davranabilir. Müsriftir, para harcamayı severler.

Dünya Kadınlar Günü’nüz Kutlu Olsun…

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl