SALATA TARİFLERİ

Enginarlı Barbunya Salatası Tarifi

Enginar salatası ya da barbunya salatası yaptınız ama hiç ikisini bir arada denediniz mi? O halde nefis bir lezzete hazır olun!

  • 5 kişilik
  • ios-clock-outline 30 dk
  • 15 kişi bu tarifi tamamladı
Enginarlı Barbunya Salatası

Tarife Başlamadan Önce

Baharın mor taçlı eceleri Enginarlar.

Mitolojiye göre Zeus’un aşık olduğu bir dünyalı. Bu güzel dünyalıyı, Tanrıçası yapar ve Tanrılar Dağı Olimpos’a götürür Zeus. Gün gelir bu ölümlü güzel ailesini özler ve Zeus’tan habersiz ailesini görmeye gider. Bu duruma çok öfkelenen Zeus o’nu Olimpos’tan dünyaya atar. İşte bitkiler aleminin en güzel, en özel çiçeklerinden birine sahip olan enginar, Zeus’un öfkesi sonucu dünyaya atılan güzeller güzeli Cynara’dır.

Dolmasından, zeytinyağlı yemeğine kadar her haliyle çok sevdiğimiz enginarın eğer sizde düşkünüyseniz, küçük küçük körpe hallerini bulup, taze taze tüketmenin tam vakti diyor, baklagiller familyasından protein zengini barbunya ile hazırladığımız; Enginarlı Barbunya Salatası tarifimizi siz değerli takipçilerimizle paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz.

Enginarlı Barbunya Salatası Malzemeleri

Enginarlı Barbunya Salatası Yapılışı

Enginarlı Barbunya Salatası Nasıl Yapılır?

Bir tencerede 3 tane enginarı tuzlu ve limonlu suda haşlıyoruz. Süzdükten sonra enginarları bir kaba alıp küp doğruyoruz ve haşlanmış barbunyayı da süzerek enginarların üzerine döküyoruz. Üzerine 1 tane soğanı ve 1 tane kırmızı biberi küçük küçük doğruyoruyoruz.1 avuç maydanozu da doğradıktan sonra 1 limon sıkıyoruz, 1 çay bardağı sıvı yağ ile tuzunu da ilave ettikten sonra tüm karışımı harmanlayarak salata tabağında servis ediyoruz. Afiyet olsun...