Yılbaşında Toplayın Sevdiklerinizi Başlatın Eğlenceyi

Yılbaşında Toplayın Sevdiklerinizi Başlatın Eğlenceyi

Yılbaşı gecesi evinizde çok eğlenebilirsiniz. Nasıl mı? Birbirinden farklı kutu oyunları sayesinde evinizdeki en eğlenceli partiye hazır olun…


Acısı tatlısıyla bir yılın daha sonuna geldik. Bu yılbaşı gecesi dışarda olmak yerine sıcacık evinizde sevdiklerinizle çok eğlenerek yeni yıla “merhaba” diyebilirsiniz. O geceye günler kala pastalar, börekler yapılıyor sabahında ise yemekler hazırlanıyor. Ve akşam olupta sevdiklerimizde teker teker kapımızı çaldığında işte herşey tamam oluyor. Yemeklerimizi yedik, Yılbaşı Gecesine Özel Tatlılarımız da bitti. Eeee çerezsiz olur mu? Çerez Tabaklarımızda Hazır, “peki şimdi ne yapsakta eğlensek?” diyorsanız, panik yok! Bol kahkaha ve kopma garantili oyunları sizler için derledik.

İlk Sıra Daima Onun; Tombala

Tabi ki yılbaşı gecesi denildiğinde ilk aklımıza gelen oyun kendisi. Özümüzü inkar edecek değiliz. Aile arasında da keyifli ancak kalabalıkla oynanınca bambaşka. Oyun kutusundan kartlar, bir kese ve tombala taşları çıkıyor. Tombalayı çeken kişi, rakamları söyledikçe seçtiğiniz kartların üzerinde şayet o rakamlar varsa kapatıyorsunuz. Birinci çinko! İkinci çinko! Hoooop Tombala!


Yasak Diyorum Arkadaşım Yaaa-saaaak; Tabu

Tatlı diyalogları ile ünlü kahkaha yüklü tabu! Aman dikkat elinizde ki kartta yazan kelimeler yasak… Tombala gibi kalabalık bir ekiple oynandığında aşırı zevkli bir oyun. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrılıyorsunuz, oyunun kendi kartları mevcut ve üzerlerinde o kelimeyi anlatmak için kullanmamanız gereken sözcükler yazıyor. Yani kısaca yasaklı kelimeleri kullanmadan grup arkadaşlarınıza kartta bulunan kelimeyi anlatıyorsunuz ve diğer gruptan bir kişi de size hem kum saati ile süre tutuyor hemde yanıbaşınızda hata yapmanız için elinde düdük bekliyor. En çok kelimeyi bilen grup kazanıyor.


Yılbaşı Gecesi Emlak Kralı Olabilirsiniz; Monopoly

Kıran kırana mücadele vereceğiniz bir oyun, Monopoly. Oyun emlakçılık temalı bir masa oyunu. Zar atılarak oyunda ilerler ve hane sayılarını belirlersiniz. Piyonların denk geldiği yerlerin tapularını satın alabilir ve buralara ev, otel, plaza dikebilir daha sonra gelecek olan misafirlerden kira talep edebilirsiniz. Ne hoş değil mi? Monopoly ile yılbaşı gecenizin aşırı eğlenceli ve renkli olacağı kesin.


Tahtadan Kule İnşa Ediyoruz; Jenga 

Stratejik hamleler ile zirveye geldiğinizde rakibinizle psikolojik savaşa hazır olmalısınız. Bir nevi denge oyunu olan jenga oldukça heyecanlı. Tahta bloklardan kule yapıyorsunuz ve alttaki bloklardan alıp üzerine ekleyerek yükseltmeye çalışıyorsunuz. Kuleyi ilk yıkan karizmayı çizer, bizden söylemesi.


Şşşş Biraz Susun Lütfen; Sessiz Sinema

Hiç eskimeyen ev oyunlarından biri kendisi. Yılbaşı gecesine kutu oyununuz yoksa hatta iskambil kağıdınız dahi olmasa sevdiklerinizle 2 gruba ayrılıp, saatlerce sıkılmadan neşe içerisinde Sessiz Sinema oynayabilirsiniz. Ses çıkartmak yasak vücut dilinizi kullanacaksınız. Başarılar şimdiden...


Bana Anlam Yüklü Kelimeler Ver; Scrabble


Başlıktan da anlaşıldığı üzere bir çeşit kelime oyunu. Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler olan Scrabble küçük ıstakalar üzerinde yer alan harflerle, kutunun içinden çıkan özel kartonuna anlamlı kelimeler yazarak oynanıyor. Aslında eğlendirirken öğreten bir özelliğe sahip. Tam bir aile eğlencesi.


Tartışmadan Oyunu Bitiren Varsa Beri Gelsin; Uno

Aslında muhteşem eğlenceli ve adrenalini oldukça yüksek bir kart oyunu Uno. Sevdiklerinizle kavga etmemeye özen göstermeniz gerekiyor şimdiden söyleyelim. Birçoğumuz bu oyunu pis yedili olarak biliriz. Aslında pis yedilinin özel kartlara basılmış hali de denebilir. Baktınız uno kartlarınız yok pekala iskambil kartları ile de pis yedili oynayarak aynı heyecanı ve zevki yaşayabilirsiniz.


Kim Ne Derse Desin Bir Klasik O; İsim-Şehir

Geleneksel ev oyunlarımızdan biri o. “Aman sizde” demeyin lütfen, hem yıllardır da oynamamışsınızdır, nostalji fena mı canım? Ayrıca çok eğleneceğinize iddiaya varız… 
Kağıt kalemleri hazırlayın ve aklınızdan şehirleri geçirmeye başlayın.


Yazımıza son verirken önemli olanın sevdiklerinizle birarada olmak olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz. Tarifi Kolay ailesi olarak yılbaşı gecenizi bol kahkaha ile tamamlamanız için nacizane oyun önerilerimizi derledik. Sağlıkla, mutlulukla ve kahkahalarla dolu bir yıl olsun...

 

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl