26. Gün İftar Menüsü

26. Gün İftar Menüsü

Bugün mübarek Kadir Gecesi! Ramazan ayı ile birlikte bu günü heyecanla bekliyorduk. Kadir Gecesine özel iftar menüsü ile karşınızdayız. Kadir geceniz mübarek olsun!


Kur'an'ı Kerim'in Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed'e vahyedilmeye başladığı gece olan Kadir Gecesini Ramazan ayının gelmesi ile birlikte heyecanla bekliyorduk. Çok şükür o gün geldi çattı! Dualarımızı ederek orucumuzu Domatesli Pirinç Çorbası ile açıyoruz. Ramazan yemekleri arasında tam bir kalabalık davet yemeği ağız sulandıran Köfteli Patlıcan Sarma ve yanında iştah açan bol soğanlı bir piyaz var ki parmak yedirtir. İftar tatlısı olarak 1 tepsi dolusu Fındıklı Baklava ile mübarek Kadir Gecemizde karnımızı doyuruyoruz. Hamdolsun!

Diğer günlerin tariflerini görmek için tıklayın!
 

ŞİFA NİYETİNE

İftar çorbaları arasında her derde şifa bol vitaminli Mis gibi domates ve maydanoz kokusuna doyamayacağınız bir çorba tarifi veriyoruz.

TARİF İÇİN: Domatesli Pirinç Çorbası

AĞIZ SULANDIRAN

Ramazan yemekleri arasında tam bir kalabalık davet yemeği tarifi veriyoruz. Köfte ve patatesi bir arada çok seviyoruz. Buna bir de patlıcan ve domates ekleyerek nefis bir iftar yemeği hazırlamaya ne dersiniz?

TARİF İÇİN: Köfteli Patlıcan Sarma

İŞTAH AÇAN

Bol soğanlı kuru fasulye piyazını köfteli patlıcan kebabının yanında yemeye doyamayacaksınız! İşte o enfes tarif...

TARİF İÇİN: Piyaz

KADİR GECESİNE YAKIŞIR

 İftar tatlısı olarak 1 tepsi dolusu fıstıklı ve cevizliye alternatif, farklı bir lezzet arayanlara evde fındıklı baklava...

TARİF İÇİN: Fındıklı Baklava


Kadir geceniz mübarek olsun Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin…

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir