4. Gün İftar Menüsü

4. Gün İftar Menüsü

İftarda ne pişirsem derdine son veren iftar menülerinden 4.gün iftar menüsünü gururla sunuyoruz! İşte nefis bir iftar menüsü...


Ramazanın ilk 3 gününü geride bıraktık. Sıra geldi iftarın 4.gününe...  Günün başlangıç çorbası en çok sevilen ve tercih edilen çorbalardan nefis süzme mercimek çorbası. Ana yemek olarak Ramazanda yapılmazsa olmaz bir dolma tarifi sarı biber dolması. Dolmanın yanına yakışacak tek yemek ise domatesli makarna. İftar sofralarının baş tacı cevizli sarı burma ile soframızı taçlandırıyoruz. Sofranız bereketli olsun, afiyet olsun!

Diğer günlerin tariflerini görmek için tıklayın!

EN SEVİLEN

Dört mevsim severek içtiğimiz kırmızı mercimek çorbası. Bu defa leziz kıvamında, Süzme Mercimek Çorbası olarak huzurlarınızda.

TARİF İÇİN: Süzme Mercimek Çorbası

RAMAZANDA OLMAZSA OLMAZ

Besin değeri yüksek ve çok doyurucu bir yemek olan biber dolmasını sarı biber ile hazırlamayı denediniz mi? Hala denemediyseniz iftar sofranızı bu tarifle renklendirin!

TARİF İÇİN: Sarı Biber Dolması

DOLMANIN YANINA O YAKIŞIR

Dolmanın yanına pilav pişirilmez. Peki yanında ne yemeli? Elbette kurtarıcımız makarna! Şeker ve sarımsakla bambaşka bir lezzete dönüşen bir tarif veriyoruz.

TARİF İÇİN: Domatesli Makarna

BAŞ TACI

İftar sofralarının baş tacı cevizli sarı burma ile soframızı taçlandırıyoruz. Ramazanların vazgeçilmezi geleneksel tatlılarımızdan nefis el açması cevizli sarı burma

TARİF İÇİN: Cevizli Sarı Burma

AFİYETLER OLSUN... 

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir