ET YEMEKLERİ

Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabı Tarifi

Pişirme tekniği sayesinde lokum gibi kuzu eti ve yanında kabak sevmeyenleri bile sevdiren leziz garnitürler pişirdik. Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabını tavsiye ediyoruz.

  • 5 kişilik
  • ios-clock-outline 1 saat 30 dk
  • 1 kişi bu tarifi tamamladı
Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabı
yourm yap
5.0

Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabı Malzemeleri

Pişirme önerisi

* Sağlık açısından sadece folyo kağıdı kullanmıyoruz. Bu hazır kağıtlardan elinizde yoksa önce yağlı kağıt kapatıp onun üzerini folyo kağıdı ile kapatabilirsiniz.

Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabı Yapılışı

Fırında Kabaklı Kuzu Kol Kebabı Nasıl Yapılır?

Bir bütün kuzu kolu yıkıyoruz. Üzerinde 4-5 tane kesikler açıyoruz. Arkasını ve önünü tuzlayıp karabiber serpiyoruz. (Miktarı isteğe göre) Fırın tepsisine yağlı kağıt yerleştiriyoruz. Üzerine 2 tane soyduğumuz ve kalın şekilde uzun uzun doğradığımız patatesleri koyuyoruz. 2 tane soyduğumuz ve ortalarındaki beyaz çekirdekli kısımlarını alıp uzun uzun doğradığımız kabakları da koyuyoruz. 2 tane çekirdeklerini çıkardığımız kapya biberleri iri iri doğruyoruz. 1 tane ayıklanmış ve yıkanmış kuru soğanı 4-5 parçaya bölüp koyuyoruz. 2 diş sarımsağı da ayıklayıp minik minik doğruyoruz. Bu sebzelerin üzerlerine yarım tatlı kaşığı tuz, yarım çay kaşığı karabiber ve 2 yemek kaşığı sıvı yağ gezdirip harmanlıyoruz ve tepsiye yayıyoruz. Üzerine hazırladığımız kuzu kolu koyuyoruz. Kolun üzerine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş biberiye serpiyoruz. Üzerini altı yağlı kağıt üstü folyo kağıdı olan kağıttan kaplıyoruz. (Hava almayacak şekilde) 200 derecelik fırında 1 saat pişiriyoruz. 1 saatten sonra üzerini açıyoruz ve fırının alt kısmına başka bir tepsiye su koyup yerleştiriyoruz. Bu şekilde 30 dakika daha pişiriyoruz. Kebabımızı fırından çıkardıktan sonra parçalara ayırarak servis yapıyoruz. Afiyet olsun…