Neden Erkek Arkadaşım ya da Kocam Benden Daha Hızlı Kilo Veriyor?

Neden Erkek Arkadaşım ya da Kocam Benden Daha Hızlı Kilo Veriyor?

Neden erkek arkadaşım/kardeşim/babam/kocam benden hızlı kilo veriyor diyen kadınların kilo vermesini hızlandıracak ve kilo vermede seviye atlatacak öneriler...


Neden erkek kardeşim/abim /babam/kocam/sevgilim benden daha hızlı kilo veriyor diyen kadınlar, eğer bu konu sizin hayatınızda da bir yarışa dönüştüyse önerilerim sayesinde kazanan siz olabilirsiniz.

Kadınlar ve erkekler arasındaki kilo verme yarışını her zaman erkekler önde bitiriyormuş gibi gözüküyor; fakat bu durum kadınları hayal kırıklığına uğratmasın! Kadınların kilo vermesini hızlandıracak ve erkeklerle olan yarışlarında onlara seviye atlatacak harika önerilerim var.


Eğer eşinizle, erkek arkadaşınızla veya herhangi bir erkek yakınınızla bir diyet mücadelesine girdiyseniz, kilo verme oranlarınız muhtemelen sizi korkutmuş olabilir. Eğer kilo vermek uğruna daha önce tükettiklerinizden vazgeçtiyseniz; fakat hala karşı cinsiniz kadar hızlı kilo kaybedemiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız! Erkeklerin sizden daha hızlı kilo kaybetmelerinin bir sebebi var! Ancak inanın kilo kaybetmek onlar için de düşündüğünüz kadar kolay değil!

Neden Erkekler Daha Hızlı Kilo Kaybederler?

Erkeklerin gerçekten de  kadınlara kıyasla daha hızlı kilo kaybettikleri doğru. Bunun sebepleri hem erkekler ve kadınlar arasındaki fiziksel farka hem de bu iki farklı cins arasındaki düşünce farklılıklarına bağlanabilir.
Fiziksel sebeplerle göz atmak gerekirse; öncelikle kadınlar erkeklerden farklı hormonlara sahip ve bu durum onların kilo verme durumlarını etkiliyor. İkinci olarak; erkeklerin yağsız vücut ağırlıkları daha fazla. Bu da günlük kalori ihtiyaçlarının daha fazla olduğu ve ciddi miktarlarda yiyecek tükettiklerinde bile kilo vermeyi başaracakları anlamına geliyor. 
Bir diğer yandan kadınlar ve erkekler kilo sorunlarına farklı yaklaşıyorlar. Kadınlar kilo verme konusunda daha duygusal davranırken, erkekler bu konuya daha realistik bakıyorlar. Erkekler kilo verme konusuna tıpkı bir görevmiş gibi bağlı kalabiliyorlar. Ancak kadınlar için durum pek de bu şekilde ilerlemiyor. Kadınlar çoğunlukla duygusal sebeplerle kilo verme konusundaki hedeflerini erteleyebiliyorlar.
Kadınlar Da Kolay Kilo Verebilirler!

Eğer diyete olan yaklaşımınızı kökünden değiştirebilirseniz gerçekten kilo verebilir ve hedefinize ulaşabilirsiniz! Tek yapmanız gereken hedefinize sıkı sıkıya bağlanmak ve asla pes etmemek. 

Diyet konusunda her zaman pozitif olmayı öğrenin! Bu umutsuzluğa düşeceğiniz bir konu değil. Kadınlar da tıpkı erkekler gibi kilo verebilir hatta verdikleri kiloyu korumakta daha  başarılı olabilirler! Bu yüzden kilo vermeniz yavaşladığında sakın umutsuzluğa düşmeyin ve büyük sonuç için kaldığınız yerden devam edin.

Kilo verme konusundaki stratejilerin her zaman işe yaradığını aklınızın bir köşesinde bulundurun.  Her gün kilo vereceğinize olan inancınızı yenilemiş bir şekilde uyanın ve motivasyonunuzun düşmesine asla izin vermeyin.

Kendinize inanın! Bu öylesine söylenecek bir şey değil. Gerçekten kendinize inandığınızı kendinize kanıtlamalısınız! Eğer diyetten sıkılıyor veya kilo verememekten korkuyorsanız bu kendinize çok da güvenmediğiniz anlamına gelir. Tek yapmanız gereken kendinize uygun hedefleri belirlemek ve bu hedefler peşinde en sağlıklı yolu izlemek.

Kendinizi tanıyın ve limitlerinizi bilin! Kendinizi kimseyle kıyaslamamakla işe başlayabilirsiniz. Evet bu çok önemli,  herkes birbirinden farklı metabolizmaya ve farklı kişisel ihtiyaçlara sahip. Önemli olan size iyi geleni gerçekten farkedebilmek.


Kendinizi daha iyi tanıyabilmek için kendinize şu soruları sorun: 

* Neden her defasında pes ediyorum? 
* Duygusal olarak aşırı üzgün hissettiğimde mi yoksa aşırı mutlu hissettiğimde mi kendimi yemeye veriyorum?
* Gerçekten aç mıyım?

Bu gibi soruları kendinize yönelterek en azından diyet konusunda bilinçli olma ve kendinizi keşfetme adına kocaman bir adım atmış olabilirsiniz. Unutmayın, kendinizi iyi tanıdığınızda nerede yanlış yaptığınızı ve başarıya giden yolu bulabilirsiniz.

Erkekler Daha Fazla Çalışmalı!

Erkekler kilo verme konusunda gerçekten disiplinli ve başarılılar. Her ne kadar vücut yapıları itibariyle kadınlardan daha fazla enerjiye ihtiyaç duysalar da kilo vermek için hala daha fazla çalışmaları gerektiği de atlanmaması gereken bir gerçek!
Erkeklerin de en büyük yanılgısı kilo verdikten sonraki en zorlu ve önemli aşamada başlıyor. Diyet konusunda oldukça başarılı olan erkekler kilo koruma konusunda aynı başarıyı sergileyemeyebiliyorlar. Burada önemli olan erkeklerin de hayat tarzlarını değiştirme konusunda adımlar atmaları ve sonradan devam ettiremeyecekleri diyet programlarını kilo verme sürecinde uygulamamaları. Eğer durum gerçekten bu şekilde ilerlerse erkeklerin kilo alıp verme durumları bir kısır döngü halini alabilir.
Unutmayın, kimse sağlıklı beslenmeyi benimseyemeden kilo verme konusunda gerçekten başarılı sayılmaz. Hedeflerinize sadık kalın ve kendinize özel, en sağlıklı programı uygulamayı asla ihmal etmeyin. Kilo vermenin bir yarış değil; kendi kulvarınızda bitiş çizgisine gelebilmek olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.
 

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3010 üye,
  • 1907 tarif,
  • 945 makale
Şimdi ücretsiz katıl