ET YEMEKLERİ

Tavuklu Brokoli Yemeği Tarifi

Sadece et ya da kıyma ile yemek pişirmek zorunda değiliz. Tavuk kullanarak da şahane yemekler yapabiliriz. Tavuklu brokoli yemeği brokoli sevmeyeni bile sevdirecek!

  • ios-clock-outline 40 dk
  • 3 kişi bu tarifi tamamladı
Tavuklu Brokoli Yemeği
yourm yap
5.0

Tavuklu Brokoli Yemeği Malzemeleri

Tavuklu Brokoli Yemeği Yapılışı

Tavuklu Brokoli Yemeği Nasıl Yapılır?

Yarım kilo brokoliyi yıkayıp çiçek çiçek ayırdıktan sonra bir tencereye koyuyoruz. Üzerine çıkmayacak şekilde su koyuyoruz ve az haşlıyoruz. 
2 parça kemiksiz tavuk kalça şişi yıkıyoruz ve bir tencereye iri iri doğruyoruz. Kısık ateşte kendi suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Üzerine 1 tane yemeklik doğranmış kuru soğan, 1 tane jülyen doğranmış kırmızı kapya biber ve 3 tane uzun uzun doğranmış yeşil sivri biber ilave ederek yarım çay bardağı sıvı yağ ile kavuruyoruz. Üzerine 2 tane rendelenmiş domates ve yarım yemek kaşığı domates salçası koyarak çeviriyoruz. 1-2 dakika kaynadıktan sonra üzerine az haşladığımız yarım kilo brokoliyi ilave ediyoruz. Üzerine çıkmayacak şekilde su koyuyoruz ve yarım tatlı kaşığı tuz ile yarım çay kaşığı karabiber serpiyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Servis tabağına alarak sunum yapıyoruz. Afiyet olsun…