Pişirme süreniz doldu TAMAM
TATLI TARİFLERİ

Vişneli Elmalı Milföy Tarifi

Pratik ve kolay hazırlanabilecek nefis bir milföy tatlısı. Peki hem nefis hem tarifi kolay pratik vişneli elmalı milföy nasıl yapılır?

  • 5 kişilik
  • ios-clock-outline 25 dk
  • 9 kişi bu tarifi tamamladı
Vişneli Elmalı Milföy

Tarife Başlamadan Önce

Milföyü günümüzde hemen hemen her markette dondurulmuş ürünler bölümünde bulabilirsiniz. Satın aldığınız milföyü evde de derin dondurucuda muhafaza edip, ihtiyaç duyduğunuzda derin dondurucudan çıkartıp çok kısa bir sürede ister börek, ister tatlı hazırlayabilirsiniz. Bu sebepledir ki ev hanımlarının, çalışan hanımların ve yalnız yaşayanların mutfağında ki “cankurtaran” dır milföy.

Kimi kaynaklar milföyün ilk defa Roma İmparatorluğunda kullanıldığını yazsa da, kimi kaynağa göre bu özel hamur doğu uygarlıklarının mutfak ustalarının bir keşfi. Kim bulduysa huzurla uyusun demek düşüyor bize de. Hayat kurtarıcımız milföy, dünden, günümüze ve geleceğin mutfaklarına göz kırpmaya devam ediyor.

Nefis ve pratik tatlı tarifimiz bugünün bonusu olsun; Vişneli Elmalı Milföy tatlı tarifimizi hem hazırlamak hem de sizinle paylaşmak çok keyifli... Vişne değil çilek sevenlerdenseniz de Çilekli Milföy Tatlısının tarifine bakabilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun... 

 

Vişneli Elmalı Milföy Malzemeleri

Pişirme önerisi

Çok fazla kızartmamaya özen göstermeliyiz. Pembeleşmesi yeterli.

Vişneli Elmalı Milföy Yapılışı

Vişneli Elmalı Milföy Nasıl Yapılır?

Sos tenceresinin içerisinde 10 tane vişneyi 1 tatlı kaşığı nişasta ve 2 tatlı kaşığı şeker ile pişiriyoruz.Soğuyunca milföy hamurlarının ortasına koyarak milföyleri üçgen şekilde kapatıyoruz. Ayrıca bir tavada rendelenmiş 2 tane elmayı 1 tatlı kaşığı şeker ile pişiriyoruz. Soğuyunca milföy hamurlarının ortasına koyarak milföyleri düz şekilde kapatıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pembeleşinceye kadar pişirip, pudra şekeri ile servis yapıyoruz. Afiyet olsun...