18. Gün İftar Menü

18. Gün İftar Menü

Tarifi Kolay ailesi 30 günlük iftar menüsü önerilerinde 18. günde de yanınızda! Bugün hem sütlü tatlı hem şerbetli tatlı sevenler için özel bir menü hazırladık...


Tarifi Kolay ailesi 30 günlük iftar menüsü önerilerinde 18. günde de yanınızda! Yoğurtlu Köfteli Çorba ile doyurucu ve ferah iftar çorbaları arayanları memnun edebilecek bir tarif sunuyoruz. Köfteli Çorbanın ardından sizler için bakliyat yemeği tercih ettik ve lif kaynağı Nohut Yemeği hazırladık. Nohut var da pilav olmaz mı? Pirinç pilavınızı biraz daha lezzetlendirdik ve arpa şehriyeli bir pilav hazırladık. Fark yaratan hafif iftar tatlıları tariflerinde çok beğenilen Kadayıflı Muhallebi ile de enfes menümüzü tamamladık. Kaçırmayın deriz!

Tüm Ramazan Tarifleri İçin Tıklayın!
 

EKŞİLİ KÖFTE GİBİ

Ekşili köfteyi andıran, doyurucu ve bir o kadar lezzetli bir çorba... Hem yoğurtlu çorba sevenler hem ekşi sevenler hem de köfte sevenleri mutlu edecek!

TARİF İÇİN: Köfteli Çorba

DOYURUCU

Köfteli Çorbanın ardından sizler için bakliyat yemeği tercih ettik ve tereyağlı arpa şehriyeli pilavla şahane olacak lif kaynağı nohut yemeği hazırladık. Siz dilerseniz çorbanızı sadece yoğurt çorbası hazırlayarak nohutunuzu da kuşbaşı etle daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

TARİF İÇİN: Nohut Yemeği

ALIŞKANLIK

Kuru fasulye ya da nohutun yanında pilav olmazsa o yemek yenmezmiş gibi gelir hep. Tam bir alışkanlık.... Pirinç pilavınızı biraz daha lezzetlendirdik ve arpa şehriyeli hazırladık... 

TARİF İÇİN: Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

HEM ÇITIR HEM SÜTLÜ

Fark yaratan hafif iftar tatlıları tariflerinde çok beğenilen, sütlü tatlı sevenlerin bayılacağı hem çıtırlı hem ağızda dağılan nefis lezzet!

TARİF İÇİN: Kadayıflı Muhallebi

RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir