19. Gün İftar Menüsü

19. Gün İftar Menüsü

Ülkenin en lezzetli iftar menüleri için farklı damaklara uyan denenmiş tarifler sunmaya 19. günde devam ediyoruz! Allah kabul etsin, bereketiniz bol olsun...


Ülkenin en lezzetli iftar menüleri için farklı damaklara uyan denenmiş tarifler sunmaya 19. günde devam ediyoruz! Bugün sizler için şık sunumlu bir iftar sofrası hazırladık. Farklı ve mideyi yormayacak iftar çorbaları tariflerinden Mor Havuç Çorbası ile iftarımızı açarak başlıyoruz. Farklı bir çorba lezzetinden sonra yine farklı ve çok özel bir lezzetle devam ediyoruz. Hem patlıcanlı hem etli hem de patatesli bir Beykoz Kebabını içinizi serinletecek bol naneli Cacık ile tamamlıyoruz. Geleneksel iftar tatlıları tariflerinde şerbetli tatlılar arasından Vezir Parmağı ile iftarımızı bitiriyoruz...

Bir önceki günün kadayıflı menüsü için tıklayın!
 

ÇOK FARKLI 

Pek çoğumuz mor havucu bilmiyoruz ya da pazarlarda görüyoruz ama nasıl kullanıldığını bilmiyoruz. Mor havuçla bir sürü şey yapılıyor ama çorbası çok çok lezzetli!

TARİF İÇİN: Mor Havuç Çorbası

İKİSİ BİR ARADA

Et yemeği pişirip, yanına patates püresi yapmaya gerek bırakmayan nefis bir tarif... Patlıcan içerisinde hem patates püresi hem de et var!

TARİF İÇİN: Beykoz Kebabı

İÇ FERAHLATAN

Bir önceki gün pilav kullandığımız için bu nefis kebabın yanında içinizi serinletecek bol naneli bir cacık hazırladık. Ancak bir önceki günden pilavınız arttıysa elbette bu yemeğin yanına o da çok yakışacaktır. 

TARİF İÇİN: Cacık

GELENEKSEL

En klasik en geleneksel tatlılardan olan vezir parmağı tatlısı şerbetli tatlılar arasında epey seviliyor. Duydunuz ama henüz yapmadıysanız bu iftar yemeğinde mutlaka denemelisiniz! 

TARİF İÇİN: Vezir Parmağı

Yarının menüsü için takipte kalın! 

BEREKETİNİZ BOL OLSUN...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir