ZEYTİNYAĞLI TARİFLERİ

Bezelyeli Zeytinyağlı Kereviz Tarifi

Kereviz mevsiminde hazırlayabileceğiniz şahane bir zeytinyağlı tarifi daha hazırladık. Çoğunlukla enginarda kullanılan bezelyeyi bu sefer kereviz ile değerlendirdik.

  • 6 kişilik
  • ios-clock-outline 45 dk
  • 1 kişi bu tarifi tamamladı
Bezelyeli Zeytinyağlı Kereviz
yourm yap
5.0

Bezelyeli Zeytinyağlı Kereviz Malzemeleri

Bezelyeli Zeytinyağlı Kereviz Yapılışı

Bezelyeli Zeytinyağlı Kereviz Nasıl Yapılır?

3 tane kerevizi soyuyoruz yıkıyoruz ve küp şekilde doğruyoruz. 1 tane havucu soyduktan sonra küp küp doğruyoruz. Yayvan bir tencereye 1 tane soğanı halka halka doğruyoruz. Üzerine hazırladığımız havuçları onun üzerine de kerevizleri koyuyoruz. (Havucunuz büyükse ve artarsa doğrayarak içerisine atabilirsiniz) Kereviz saplarından 2 tanesini (2 dal) ince ince doğruyoruz. 1 su bardağı bezelye ilave ediyoruz. Üzerine yarım çay bardağı sıvı yağ ve yarım çay bardağı zeytinyağı ekliyoruz. Üzerine çıkmayacak şekilde su ilave ederek yarım tatlı kaşığı tuz serpiyoruz. 2 tane kesme şeker atıyoruz. Yarım limon suyu ekliyoruz. Kaynayınca kısık ateşte havuçlar ve bezelyeler yumuşayana kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun…

* * Kereviz mevsiminde bezelye olmadığı için konserve ya da dondurulmuş bezelye kullanabilirsiniz. Ya da yazdan buzluğunuza koyduğunuz bezelye varsa taze bezelye kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır.  Kışlık Bezelye Tarifi İçin Tıklayın!