BÖREK TARİFLERİ

Borcam Böreği Tarifi

Her zaman tepside börek yapacak değiliz ya! Borcam yani cam fırın kabında da gayet lezzetli bir börek hazırlayabiliriz. İşte puf puf nefis bir borcam böreği tarifi!

  • 10 kişilik
  • ios-clock-outline 30 dk
  • 4 kişi bu tarifi tamamladı
Borcam Böreği
yourm yap
5.0

Borcam Böreği Malzemeleri

Borcam Böreği Yapılışı

Borcam Böreği Nasıl Yapılır?

Bir kapta ufaladığımız 150 gram beyaz peynirin üzerine 1 avuç maydanoz doğruyoruz ve karıştırıyoruz.

Bir kapta 1 tane yumurta, yarım su bardağı yoğurt, yarım çay bardağından 1 parmak fazla sıvı yağ ve 1 su bardağı su koyup çırpıyoruz.

Yağladığımız yuvarlak borcama 1 tane bütün yufkayı kenarlarından taşırarak seriyoruz. Üzerine hazırladığımız yoğurtlu sostan gezdiriyoruz. 1 tane yufkanın yarısını parçalayarak üzerine seriyoruz. Tekrar sostan gezdiriyoruz. Üzerine kalan yufkanın yarısını da parçalayarak üzerine seriyoruz. Tekrar sostan gezdiriyoruz. Üzerine hazırladığımız peynirli karışımı her yerine serpiyoruz. Geri kalan 1 yufkayı da ikiye bölüyoruz. Yarısını parçalayarak üzerine seriyoruz. Tekrar sostan gezdiriyoruz. Tekrar kalan yufkanın yarısını parçalayarak üzerine seriyoruz. Tekrar sostan gezdiriyoruz. Son olarak tepsiden taşırdığımız yufkaları üzerine kapatıyoruz ve kalan sostan üzerine gezdiriyoruz. 200 derecelik fırında kızarana kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun…