Kışlık Enginar

Kışlık Enginar Tarifi

Yazın taze enginarla nefis yemekler yapıyoruz. Ancak kışın enginar bulamıyoruz ve konserve almak zorunda kalıyoruz. Bu tarifle artık kışın da taze enginar yiyebileceğiz.

5.0

HAZIRLANMA SÜRESİ
25 Dakika

Tarife Başlamadan Önce

Enginar, her derde deva özel bitki. Enginar ve yaprakları cynarin içerdiği için karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, alkol ve yağın vücuttan atılımını sağlar. Ayrıca vücuttaki kolesterol ve amonyak miktarını azaltır. Yüksek A ve B vitamini içerdiğinden atardamar kireçlenmesini önlemektedir. Ayrıca safra kesesi rahatsızlıklarını gidermekte birebirdir. Tüm bunların dışında afrodizyak etkisi ile cinsel gücü artırıcı, ateş düşürücü, idrar arttırıcı, vücudu kuvvetlendirici ve iştah açıcıdır. Romatizma, sarılık ve ishale iyi gelir. Yorgun sinirlerin tedavisinde de yardımcı rolü mevcuttur.

Sonbahar mevsimine kadar enginarı semt pazarlarından, marketlerden temin etmemiz mümkün. Peki ya kışın ne yapacağız? İşte tarifi kolay bir bilgi ile karşınızdayız bugün; Kışlık Enginar hazırlıyoruz. 


Kışlık Enginar Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 kilo enginar
  • Yarım limon
  • Buzdolabı poşeti

Kışlık Enginar Tarifi Nasıl Yapılır?

Ayıkladığımız enginarları yıkıyoruz ve tek tek üzerlerine limon suyu gezdirip yediriyoruz. Buzdolabı poşetlerine üçer ya da dörder tane koyarak ağzını kapatıyoruz ve dondurucuya koyuyoruz.

Bu Tarifi Siz de Yaptınız mı?
10 kişi bu tarifi yaptı
Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
5.0

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 2530 üye,
  • 1711 tarif,
  • 876 makale
Şimdi ücretsiz katıl