KURABİYE TARİFLERİ

Mantar Kurabiye Tarifi

Kıyır kıyır, ağızda dağılan, bir tadanın bir daha istediği, ağıza bir parça kakao çalan, sunumu farklı, yapılışı ilginç mantar görünümlü leziz kurabiye tarifi...

  • ios-clock-outline 1 saat
  • 6 kişi bu tarifi tamamladı
Mantar Kurabiye

Mantar Kurabiye Malzemeleri

Mantar Kurabiye Yapılışı

Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır?

Bir kapta oda sıcaklığında yumuşamış bitkisel margarini, 1 su bardağı pudra şekeri ve 2 tane yumurtayı elimizle yediriyoruz. Üzerine 3 su bardağı mısır nişastası ve 1.5 su bardağı unu yoğurarak ekliyoruz. 1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozunu da ilave ederek yoğurmaya devam ediyoruz. Elimize yapışmayacak bir hamur elde ettikten sonra yarım saat üzeri kapalı olarak dinlendiriyoruz.

Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlıyoruz ve yağlı kağıtlı tepsiye aralarında boşluk bırakarak diziyoruz. Bütün kurabiyeleri tepsiye dizdikten sonra, ufak bir cam şişenin ağzını bir tabağa koyduğumuz 1 yemek kaşığı kakaoya batırıp kurabiyelerin üzerine bastırıyoruz. Böylece kurabiyelere mantar şeklini vermiş oluyoruz. Bütün kurabiyelere bu işlemi uyguladıktan sonra önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında kurabiyeler beyaz kalacak şekilde 25 – 30 dakika kadar pişiriyoruz.