17. Gün İftar Menü

17. Gün İftar Menü

En değişik ramazan yemekleri için denenmiş iftar menüsü örnekleri sunmaya 17. günde devam ediyoruz! Ramazanda iftara ne yapsam telaşına düşmemek için takipte kalın!


En değişik ramazan yemekleri için tamamı denenmiş iftar menüsü örnekleri sunmaya 17. günde devam ediyoruz! Değişik iftar menüsü yemeklerinde 17. günün açılışını Osmanlı’dan miras Çeşmi Nigar Çorbası ile yapıyoruz. Ardından ana yemekte fırında lokum gibi pişmiş Tavuk Güveç ile oluşturduk ve yanında Domates Salatası… Yok böyle lezzet! Menüyü taçlandıracak nefis şerbetli tatlı Gül Tatlısı sizlerle! Bize uğramadan menü hazırlamayın, yarın da bekliyoruz!

Diğer günlerin tariflerini görmek için tıklayın!

OSMANLIDAN MİRAS

Değişik iftar menüsü yemeklerinde 17. günün açılışını Osmanlı zamanından günümüze kadar gelen tariflerden çeşmi nigar çorbası ile yapıyoruz. Tadı süzme mercimek çorbasını andırsa da üstündeki tereyağı sosuyla farklılaşıyor... 

TARİF İÇİN: Çeşmi Nigar Çorbası

LOKUM GİBİ

Ana yemekte fırında lokum gibi pişmiş, güveç kasesine ekmek banmanın keyfini yaşayabileceğiniz hafif ve lezzet dolu bir Tavuk Güveç ile oluşturduk. 

TARİF İÇİN: Tavuk Güveç

TAMAMLAYICI

İster kırmızı ister beyaz et yemeklerinin tamamlayıcısı olmazsa olmaz domates salatasını lokum gibi tavuk güveç yanında ikram ediyoruz. 

TARİF İÇİN: Domates Salatası

TAM İKRAMLIK

Özellikle ramazan sofralarında severek ikram edebileceğiniz; görüntüsüyle şahane, tadıyla olağan üstü, menüyü taçlandıracak bir şerbetli tatlı...

TARİF İÇİN: Gül Tatlısı

YARIN GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir