22. Gün İftar Menüsü

22. Gün İftar Menüsü

22. Günde Ramazanın son haftasına başlıyoruz. Şükürler olsun! Bizler de sizin için son haftaya yakışır, leziz ve gösterişli bir iftar menüsü hazırladık...


22. Günde Ramazanın son haftasına başlıyoruz. Şükürler olsun, hamdolsun! Bizler de sizler için son haftanın ilk günü için leziz bir iftar menüsü hazırladık. Son haftanın ilk günü için iftar menüsünü enginar mevsiminde nefis bir sulu yemek Enginarlı Tavuk ile oluşturduk. Öncesinde kıyma ile hazırladığımız Tarhana Çorbasıyla orucumuzu açıyoruz. Ve son haftaya özel Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı ile devam ediyoruz. Sonrasında da bu yemek şölenini tamamlamak için şerbetli tatlılardan Osmanlı zamanına ait tam bir iftar tatlısı olan Şambaba tatlısını seçtik. Buyursunlar...

Tüm Ramazan Tarifleri İçin Tıklayın!

EN KIYMALISINDAN

Tarhana çorbasını kıymalı denemediyseniz, tarhanaya ne kadar lezzet kattığına inanamayacaksınız! Tarhana çorbasını sevmeyenler bile bayıla bayıla içecekler emin olun!

TARİF İÇİN: Kıymalı Tarhana

MEVSİMİNDE

Son haftanın ilk günü için iftar menüsünü enginar mevsiminde çok daha lezzetli olan, sebze ve et yemeğini bir araya getiren nefis bir sulu yemek ile oluşturduk.

TARİF İÇİN: Enginarlı Tavuk

PİRİNÇ PİLAVINI UNUTTURUR

Tavuğun yanında iftar pilavları arasında en bulgurlusundan leziz bir pilav sunuyoruz. Arpa şehriyeyi bulgur pilavı ile denemediyseniz mutlaka bu iftarda deneyin.

TARİF İÇİN: Arpa Şehriyeli Bulgur Pilavı

GÖZ ALICI

Osmanlı zamanında çok sevilen tatlılardan şambaba, şimdilerde sokak lezzetlerinde de başı çekiyor. İnsanın gözünü alan bir görselliğe sahip nefis bir şerbetli tatlı!

TARİF İÇİN: Şambaba

SOFRANIZIN BEREKETİ BOL OLSUN... 

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir