SALATA TARİFLERİ

Bakliyatlı Ayşekadın Salatası Tarifi

Tek başına bir öğün olacak kadar besleyici ve doyurucu bir salata tarifi... Özellikle dİyette olanlar için muhteşem bir salata!

  • ios-clock-outline 35 dk
  • 12 kişi bu tarifi tamamladı
Bakliyatlı Ayşekadın Salatası
yourm yap
5.0

Tarife Başlamadan Önce

Ayşekadın, nam-ı diğer taze fasulye, yeşil fasulye, çalı fasulye. Siz hangi ismi ile hitap ederseniz edin, yeter ki bu kadar besleyici bir besini tüketiyor olun. Tam bir protein, vitamin ve mineral deposu olan taze fasulye A, B9 ve C vitamini ile demir ve magnezyum mineralleri açısından zengindir. Doğal lif deposu olduğundan bu özelliğiyle sindirim sorunu yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Ayrıca, B5 vitamini ve kalsiyum içerir.

Nelere faydası yok ki?

*Vücudumuza güç ve enerji vererek, bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir.
*Vücudun gelişimini ve onarımını destekler.
*Kemikleri güçlendirir. 
*Romatizma ve siyatik şikayetlerini azaltır.
*Sinirleri kuvvetlendirir.
*Kalp çarpıntısını giderir.
*Göz sağlığının korunmasında oldukça önemli bir rol oynar.
*Böbrek rahatsızlıklarında etkilidir. Böbrekleri kuvvetlendirir. Fasulye, böbrek kumu ve taşlarını dökmeye yardımcı olur. Merkezi sinir sistemini kuvvetlendirir. 
*Kandaki şeker miktarını düşürerek şeker hastalığına karşı destek sağlar. 
*İçeriğinde bulunan önemli antioksidanlar serbest radikallerle savaşır ve yaşlanmayı yavaşlatır.

Efendim fasulyeyi her daim Zeytinyağlı Ayşekadın yemeği olarak tüketecek değiliz ya! Şöyle en lezzetlisinden ve en sağlıklısından Bakliyatlı Ayşekadın Salatası harika olmaz mı? Yiyenlere şifa olmasını dileriz. Şimdiden ellerinize sağlık…

Bakliyatlı Ayşekadın Salatası Malzemeleri

Bakliyatlı Ayşekadın Salatası Yapılışı

Bakliyatlı Ayşekadın Salatası Nasıl Yapılır?

250 gram ayşekadınları ikiye bölüp haşlıyoruz ve süzüyoruz. 1.5 su bardağı geceden ıslattığımız nohutları da haşlayıp süzüyoruz. Bir kaseye 1 su bardağı haşlanmış meksika fasulyesi ve haşladığımız nohutlarla fasulyeleri koyuyoruz. Üzerine 1 tane yemeklik doğranmış soğan ekliyoruz. Yarım çay bardağı zeytinyağı ve yarım limon suyu koyarak harmanlıyoruz.