TATLI TARİFLERİ

Çilekli Jöle Tarifi

Çilek severlerin bayılacağı, yazın içinizi serinletecek, çilekle jölenin nefis birleşiminden doğan çilekli jöle tarifi

  • ios-clock-outline 40 dk
  • 9 kişi bu tarifi tamamladı
Çilekli Jöle
yourm yap
5.0

Tarife Başlamadan Önce

Sığır ve balık gibi hayvanların deri, kemik ve bağ dokularının kaynatılması ile elde edilen jelatindir Jöle. Glisin ve prolin isimli aminoasitler bakımından oldukça zengin bir gıda maddesidir. Bu iki aminoasit cilt, saç sağlığı ve vücudumuzun bağışıklık sistemi için oldukça önem arz etmektedir. Ancak yüzyıllar boyunca insanoğlu hayvanların deri, kemik ve bağ dokularını az tüketir veya tüketmez hale geldiğinden bu aminoasitlerde yeterli seviyede alınamıyor ne yazık ki. İşte tam da bu nokta da jöle tatlılar imdadımıza yetişiyor.

Marketlerde, bakkallarda satılan bu jöle tozunun üçte biri glisin aminoasitten oluşuyor. Glisin aminoasit iltihapların iyileşmesini ve yaraların hızla kapanmasını sağlayan önemli bir madde. Tüm bunların yanı sıra glisin maddesini yeterli tükettiğimiz takdirde  uyku kalitemizde artıyor.

Sevdiğimiz hafif fresh tatlılardan biri olan jöle iyi ki var diyoruz o halde :) Bundan böyle sağlıkla şifa ile tüketeceğimiz Çilekli Jöle tarifimize geldi sıra, unutmadan akşamüstleri içinde Bisküvili Jöle tarifimiz çok ideal, mutlaka denenmeli. Şimdiden ellerinize sağlık...

Çilekli Jöle Malzemeleri

Çilekli Jöle Yapılışı

Çilekli Jöle Nasıl Yapılır?

1 paket hazır jöleyi üzerindeki tarife göre hazırlıyoruz. Jöle biraz koyulaşmaya başlayınca içerisine 10 tane yıkanmış ve ortadan ikiye bölünmüş çilekleri jölenin içerisine atıp karıştırıyoruz.

Bir kapta 1 paket 200 gram kremayı yarım su bardağı pudra şekeriyle çırpıyoruz. Kup kadehlerine jöleden 2 yemek kaşığı koyuyoruz. 3 yemek kaşığı kremadan koyuyoruz. Üzerine jöleden 2 yemek kaşığı koyuyoruz. Kenarlarını çilek dilimleriyle, ortasını da hazır sütlü çikolata kremasıyla süsleyip beyaz pasta şekerlerinden üzerine serpiyoruz. Tatlımızın ortasına süslemek için 1 tane bütün çilek koyuyoruz. Buzdolabında 20 dakika dinlendirdikten sonra servis ediyoruz.