ET YEMEKLERİ

Yufkalı Tavuk Mantısı Tarifi

Özel misafirleriniz için farklı bir tat ve sunum arıyor üstelik doyurucu olsun istiyorsanız yufkalı tavuk mantısı tam aradığınız tarif olabilir...

  • ios-clock-outline 1 saat
  • 13 kişi bu tarifi tamamladı
Yufkalı Tavuk Mantısı
yourm yap
4.8

Yufkalı Tavuk Mantısı Malzemeleri

Yufkalı Tavuk Mantısı Yapılışı

Yufkalı Tavuk Mantısı Nasıl Yapılır?

  1. 2 tane tavuk göğsü ve 2 tane kalça butu ayıklayıp yıkıyoruz ve bir tencerede üzerine çıkana kadar su koyup yarım tatlı kaşığı tuz ilave ederek haşlıyoruz. Haşlandıktan sonra tavukları bir tabağa didikliyoruz.
  2. 2 diş ezilmiş sarımsakla 1 kase yoğurdu karıştırıyoruz.
  3. 2 yemek kaşığı salçayı bir sos tenceresinde yarım çay bardağı sıvı yağ ile biraz çeviriyoruz. Üzerine 1 su bardağı su ile yarım tatlı kaşığı tuz ilave edip bir taşım kaynatıyoruz.
  4. Yağlanmış bir fırın tepsisine 3 tane yufkayı didikleyerek tepsinin her yerine yayıyoruz. 200 derecelik fırında yufkalar renk alana kadar kızartıyoruz.
  5. Kızarttığımız yufkaların üzerine didiklediğimiz tavukları her yerine gelecek şekilde dağıtıyoruz. Tavuk suyundan da 5 yemek kaşığı üzerine gezdiriyoruz. Üzerine de hazırladığımız sarımsaklı yoğurdu gezdiriyoruz. Yoğurdun üzerine de salçalı sostan her yerine gezdiriyoruz ve kare dilimler halinde keserek servis yapıyoruz.