TATLI TARİFLERİ

Bal Kabağı Topları Tarifi

Misafirlerinize farklı sunumlarda tatlılar hazırlamak için bal kabağı toplarını deneyebilirsiniz...

  • ios-clock-outline 40 dk
  • 14 kişi bu tarifi tamamladı
Bal Kabağı Topları

Tarife Başlamadan Önce

Bal kabağının vücuda sağladığı yararlar saymakla bitmiyor. Gelin bazılarını birlikte öğrenelim;

*Balkabağı, bilinen en güçlü antioksidanların neredeyse tamamını içeriğinde barındırmaktadır. Bilindiği üzere antioksidanlar, vücudumuzun paslanmasını önleyici maddelerdir.
*Hem göz, hem de beyin sağlığı için mükemmel bir besindir.
*Bol miktarda lif içerir. İçeriğinde bulunan bitkisel lifler gıdalar ile alınan toksinleri, zararlı yağların bir kısmını sünger gibi emer ve kolesterolün, kandaki zararlı yağ oranının düşmesine yardımcı olur.
*Bitkisel lifler, bağırsaklarda su çekip kitle etkisiyle bağırsak hareketlerini artırırlar. Hem bu durum hem de toksin emici etkisiyle balkabağı, mide ve bağırsak kanserlerine karşı koruyucu kalkan görevi üstlenmiş olur.
*Kabızlık ve hemoroid sorunu olanlar için mükemmel bir besin kaynağıdır.
*Birden fazla kronik dejeneratif hastalığa, Alzheimer'a, erken yaşlanmaya ve kansere karşı koruyucu etkisi bilinmektedir.
*İçerdiği yüksek orandaki beta karoten sayesinde görme keskinliğini artırıcı etkisi bulunmaktadır.
*Çocuklarda sağlıklı kemik gelişimine katkıda bulunur.
*Demir içermesi sebebiyle kansızlığı önler.
*Karoten, cildimizi ve ağzımızdan anüse kadar tüm beden boşluklarını döşeyen yüzey dokunun kendini yenilemesi, onarması için gerekli vitaminlerin başında gelmektedir.

Bu harika sebze ile neler neler yapmıyoruz ki? Bal Kabağı Reçeli tarifimizden tutunda kekinden, pastasına kadar envai çeşit yararlanıyoruz. Bugünde sizlere farklı bir sunum için Bal Kabağı Topları tarifimizi hazırladık. Şimdiden ellerinize sağlık…

Bal Kabağı Topları Malzemeleri

Bal Kabağı Topları Yapılışı

Bal Kabağı Topları Nasıl Yapılır?

Bir tencerede kabukları ayıklanmış 3 dilim doğranmış bal kabağı, yarım su bardağı toz şeker ve yarım çay bardağı su ile pişiriyoruz ve bir kaba alıyoruz. Soğuduktan sonra üzerine 1 küçük paket petibör bisküviyi ufalıyoruz ve yoğuruyoruz. Elimizde ufaklar toplar yaparak bir kapta hindistan cevizine buluyoruz. Afiyet olsun…