PİLAV TARİFLERİ

Sokak Pilavı Tarifi

Pilav arabalarındaki pilavların tadı başka oluyor. Hatta öyle ki artık pilav dükkanları bile var. Biz de sokak pilavı tarifi hazırladık ama tabiki daha bol malzemeli!

  • ios-clock-outline 40 dk
  • 4 kişi bu tarifi tamamladı
Sokak Pilavı

Sokak Pilavı Malzemeleri

Pişirme önerisi

Buzlukta haşlanmış nohutunuz yoksa, konserve ya da dondurulmuş da kullanmak istemiyorsanız; bu tarifi hazırlamadan bir gece önce nohutları suya koyabilir ve ertesi gün haşlayarak kullanabilirsiniz...

Sokak Pilavı Yapılışı

Sokak Pilavı Nasıl Yapılır?

1 tane tavuk göğsünü yıkayıp bir tencerede üzerine çıkana kadar su koyup haşlıyoruz. (Haşladığımız suyu dökmüyoruz.) Haşladığımız tavukları bir tabağa didikliyoruz.
2 su bardağı pirinci ayıklayıp yıkıyoruz. Bir kaba alarak üstüne çıkana kadar sıcak su ekliyoruz ve su soğuyana kadar bekletiyoruz.
Pilav tenceresinde 3 yemek kaşığı tereyağı ve 1 yemek kaşığı sıvı yağ eritiyoruz. Üzerine 1 bardak su ve 1 bardak tavuk suyu ekliyoruz ve kaynayınca süzdüğümüz pirinçleri ve didiklediğimiz tavukları ve 1 su bardağı haşlanmış nohut de atıp yarım tatlı kaşığı tuz serpiyoruz. Kaynayınca ocağın altını kısarak 15 dakika pişiriyoruz. Karabiber ile servis yapıyoruz. Afiyet olsun...