KURABİYE TARİFLERİ

Tuzlu Mantar Kurabiye Tarifi

Tatlı mantar kurabiyesini zaten yapmıştık biliyorsunuz. Bu sefer de tuzlusunu hazırladık. Görüntüsü tıpkı mantara benzeyen kıyır kıyır bir çay saati tarifi oldu!

  • ios-clock-outline 1 saat
  • 5 kişi bu tarifi tamamladı
Tuzlu Mantar Kurabiye
yourm yap
5.0

Tarife Başlamadan Önce

Tatlı mantar kurabiyesi tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Tuzlu Mantar Kurabiye Malzemeleri

Tuzlu Mantar Kurabiye Yapılışı

Tuzlu Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır?

Bir kapta oda sıcaklığında yumuşamış bitkisel margarini ve 2 tane yumurtayı elimizle yediriyoruz. Üzerine 3 su bardağı mısır nişastası ve 1.5 su bardağı unu yoğurarak ekliyoruz. 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 paket kabartma tozunu da ilave ederek yoğurmaya devam ediyoruz. Elimize yapışmayacak bir hamur elde ettikten sonra yarım saat üzeri kapalı olarak dinlendiriyoruz.

Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlıyoruz ve yağlı kağıtlı tepsiye aralarında boşluk bırakarak diziyoruz. Üzerlerine 1 tane yumurta sarısı sürdükten sonra ufak bir cam şişenin ağzını bir tabağa koyduğumuz 1 yemek kaşığı haşhaşa batırıp kurabiyelerin üzerine bastırıyoruz. Böylece kurabiyelere mantar şeklini vermiş oluyoruz. Bütün kurabiyelere bu işlemi uyguladıktan sonra önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında kurabiyeler beyaz kalacak şekilde 25 – 30 dakika kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun...