Yılbaşı Sofrası Finali: Burçlara Göre Tatlı Servisi

Yılbaşı Sofrası Finali: Burçlara Göre Tatlı Servisi

Bu özel gecede sevdiklerimize, burçlarına göre tatlı ikram etsek nasıl olur? “Güzel olur”, “ay çok hoş olur”, “valla süper olur”, “ilginç olur” dediğinizi duyar gibiyiz. O halde yazımız tam sizlik ve aşırı leziz…


Kutlamaların olmazsa olmazıdır tatlılar. Yılbaşı gecesi sevdiklerimizle birlikte acısı tatlısıyla bitirdiğimiz yılı uğurlamak, gireceğimiz yepyeni bir yılın başlangıcını kutlamak için toplanırız. En sevilen yiyecekleri yapmak içinse deyim yerindeyse can atarız. İşte bugün onları mest edecek, gönüllerindeki yerimizi ölümsüzleştirecek bir sürprizimiz var. 
Haydi herkes yerine geçsin, burcuna göre tatlı servisimiz başlıyor;

Koç

Maceracı ruhu ile öncü burçlardan olan Koç, tam bir abur cubur aşıklısı… Her ne kadar yeni lezzetlere açık gibi gözükse de aslında rutinlerinin dışına çıkmaktan hiç hoşlanmaz. Onu mutlu etmek bir Çikolatalı Sufle ‘ye bakar...


Boğa

Yaşamak için yemek, yemek için yaşamak tam bir Boğa burcu tanımı olsa gerek. İstikrarlı, tutkulu ve kararlı Boğa insanları tatlı konusunda gösterişi severler. Akıllarını başlarından almak isterseniz de evde Kuru Meyveli Kek yapmanız yeterli olacaktır.


İkizler

Heyecanlı, konuşkan ve sempatik İkizler, yeni tatlara açık insanlardır. Hatta gittikleri restaurantlarda ilk defa gördüğü bir lezzeti sipariş edecek kadar da cesur. Onların tatlılarda favorisi ise meyveli olanlardır. Misafiriniz İkizler burcu ise Armut Tatlısı tam da onun damak zevkine göre.


Yengeç

Ah duygusal Yengeç, ah melankolik ve kırılgan su burcu… Abur cubura çok düşkün olmasalar da hafif tatlılardan asla vazgeçmezler. Şöyle en kallavisinden Bisküvili Jöle onları mutlu etmeye yeter de artar bile.


Aslan

Aslan burçları için yemek başlı başına bir zevk… Afilli sunumlara ayrıca bayılırlar. Kremalı Portakallı Muffin tarifimiz ile misafirinizin kalbini çalmaya hazır olun.


Başak

En titiz burç olan Başak için ağır tatlılar doğru bir tercih değildir. Başak burcunun midesini baştan çıkartmak için ise Ayva Tatlısı birebirdir.


Terazi

Hayalperest Teraziler, dünyaya adeta farklı lezzetleri deneyimlemek için gelmişler. Gösterişi sevdikleri için de mutfakta biraz yaratıcı olmanız gerekmekte. Onları büyülemek isterseniz eğer, Böğürtlenli Pasta tarifimiz süper!


Akrep

Her konuda olduğu gibi yemek ve tatlı konusunda da mükemmelliyetçidirler. Farklı lezzetleri birarada deneyimlemeyi seven Akrep burçlarını Limonlu Cheesecake tarifimiz ile Nirvana’ya ulaştırabilirsiniz.


Yay

Yaratıcı, girişken ve konuşkan burç olan yayların yaşam felsefesi adeta denenmemişi denemektir. O halde yılbaşı gecesi Bal Kabaklı Magnolia tarifimiz ile misafirinizin aklını başından almanız an meselesi, bizden söylemesi.


Oğlak

Sakin ve idealist Oğlak burçları konu ne olursa olsun en iyisini isterler. Tatlılarda ise tercihlerini genelde aromalı lezzetlerden yana kullanırlar. İşte tam da bu yüzden Kakaolu Kremalı Pasta tarifimiz en çok Oğlak burcu insanlarını mutlu eden türden.


Kova

Yenilikçi ve değişik lezzetler pek Kova insanına hitap etmez. Ancak yemekte şekil şemail isterler. Siz Kova burcu misafirinize klasik duruşundan ödün verdirtmeyip en şekillisinden Tarte Tatin tarifimizi hazırlayabilir ve kendisini çok mutlu edebilirsiniz.


Balık

Dalgalı ruh halinin en büyük temsilcisi Balık burcu insanı. Yemek konusunda çok seçici ancak seçtiği yemek konusunda da saniyeler içinde pişman olma olasılığı baki olan burçtur. Siz riske girmeyin ve bir klasik olan Profiterol tarifimiz ile sevgili Balık burçlarının pişmanlıklarını giderin.


Burcunuz ne olursa olsun, 2019 Yılınız aşırı tatlı olsun…
İyi Seneler...

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 3050 üye,
  • 1920 tarif,
  • 954 makale
Şimdi ücretsiz katıl