Hindi Eti Sevmiyoruz Diye Yılbaşı Kutlamayacak Değiliz

Hindi Eti Sevmiyoruz Diye Yılbaşı Kutlamayacak Değiliz

Genelde sadece yılbaşı gecesi tüketildiğinden midir bilinmez ama hindi demek yılbaşı demektir. Peki ya hindi sevmeyenler? Onlar için şahane alternatifler hazırladık!


Tarifi kolay ailesi olarak sizlere öyle güzel alternatif yemekler hazırladık ki, sofrada asla hindi aranmayacak. O halde haydi başlayalım yılbaşı sofrasını hazırlamaya.

Acılı Fırında Tavuk
 
Renkli ve aşırı lezzetli bir ana yemek hazırlamak ister misiniz? Hem de çeşni kullanmadan, nasıl mı? Buraya tıklamanız yeterli.


Beşamel Soslu Patlıcanlı Tavuk

Beşamel sos severler buradaysanız ses verin, pardon buraya tıklayarak tarifimize ulaşabilirsiniz olacaktı. Şunu da söylemeden geçmeyelim; bir tarifte beşamel varsa, orada ağzının tadını bilen birileri mutlaka vardır.


Fırında Kuzu Kol Kebabı

Yılbaşı özel bir gece o halde bu özel yemek tam da size göre. Tarifimizi buraya tıklayarak hazırlayabilirsiniz.


Garnitürlü Dalyan Köfte

Yılbaşına tok gireceğimiz kesin… Bu garnitürlü lezzeti, özel bir akşamda evimize davet etmeyeceğiz de ne zaman edeceğiz? Tarife ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.


Ispanaklı Levrek Sarma

Çok sevdiğiniz bir yemek ne yaparsanız yapın yılbaşı sofranıza ait olmayabilir. Ama levrek sarmalar öyle mi? Hem de ıspanaklısından buraya tıklayarak bu göze ve dişe şenlik tarifimize ulaşabilirsiniz.

Mantarlı Biftek

Bu özel gecede sofralarımızda özel oluyor haliyle. Yeni yıla girerken biraz cesaret diyoruz. Mantar sosunda yumuşacık lezzet tarifimiz için buraya tıklamanız yeterli olacak.


Közlenmiş Kırmızı Biberli Kağıtta Levrek 

Koşun çağırın sevdiklerinizi, bu yılbaşı gecesi böylesi özel bir yemeği onlarla paylaşın. Fırından gelen defne yapraklarının kokusu ile dolacak eviniz, tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Patatesli Çupra

Bizce balık özel gün yiyeceğidir. Israrla size “ya balık yılbaşı gecesi olmaz” diyenlere buraya tıklayarak tarifimizi hazırlayın fikri değişsin.


Soslu Pirzola

Fırından çıkmasıyla bitmesi bir olacak olan lezzete buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizse tüm geceyi tarif vererek geçirebilirsiniz, bizden söylemesi.


Patates ve Havuç Dolgulu Fırın Tavuk

Hindi etini sevmeyen tüm evlerin sığındığı tariftirkendisi. Kapanışı onunla yapmak istedik çünkü gecenin yıldızı o! Hindi görünümünü aratmayan tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Muhteşem bir 2021 olsun... Mutlu yıllar!

Yorumlar
Henüz yorum yok
Adınız

Tarif Gönder

Sen de tarifini gönder yayınlayalım
TARİF GÖNDER
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aramıza Siz de Katılın

  • 2880 üye,
  • 1835 tarif,
  • 930 makale
Şimdi ücretsiz katıl